ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2023-2024

Ατσική,  20/02/2023

ΕΝΑΡΞΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2023-2024

Για το σχολικό έτος 2023-2024 οι  εγγραφές στο Νηπιαγωγείο θα γίνονται ηλεκτρονικά από 1 έως 20 Μαρτίου 2023.

Στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται μαθητές/τριες που την 31η Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής συμπληρώνουν την ηλικία των τεσσάρων (4) ετών, δηλαδή όσα παιδιά έχουν γεννηθεί μέσα στο 2018.

Την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής θα υποβάλλει ο γονέας/κηδεμόνας για το Νηπιαγωγείο που ανήκει, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας του και σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Νηπιαγωγείου, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας:

Κατά τη δημιουργία αίτησης είναι απαραίτητο ο γονέας/ κηδεμόνας να έχει τα παρακάτω:

• Κωδικούς πρόσβασης στο gov.gr (TaxisNet)
  • τον αριθμό του κινητού του τηλεφώνου και ένα email επικοινωνίας.
  • ένα αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας (λογαριασμό τηλεφώνου, ρεύματος κ.τ.λ. ή μισθωτήριο)

Στη σχολική περιφέρεια του Νηπιαγωγείου Ατσικής ανήκουν οι ακόλουθες τοπικές κοινότητες:

Ατσικής,Προπουλίου, Βάρους, Καρπασίου, Δάφνης, Σαρδών και Κατάλακκου.

Μετά την υποβολή της αίτησης, ο γονέας/κηδεμόνας, θα κλείνει ραντεβού στο 2254031476  κατά τις ώρες 12.10 μμ. έως 13.00μ.μ. για την προσκόμιση των απαραίτητων δικαιολογητικών και για πληροφορίες.

Η αίτησή σας θα γίνεται αποδεκτή από το Νηπιαγωγείο, αφού ολοκληρωθεί ο απαιτούμενος έλεγχος. θα έρχεται σχετικό μήνυμα στο κινητό που θα έχετε δηλώσει κατά την αίτησή σας.

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου